Kaip sukurti MS-DOS Boot diskelį

Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų, kai į mūsų rankas patenka kompiuteriai iš 90-jų (ar net 80-jų) metų laikotarpio – tai kietojo disko “mirtis”. Savaime aišku, kad toks kompiuteris nepasileidžia. Tam, kad prikelti tokį retro aparatą ir priversti jį krautis – dažniausiai reikia pakeisti diską ir suinstaliuoti į jį operacinę sistemą. Tam, kad suinstaliuoti į seną kompiuterį operacinę sistemą – reikia paruošti naują kietąjį diską. Turime diske sukurti skyrius, suformatuoti jį ir perkelti sistemines bylas. Tam mums reikės “Boot” diskelio.

MS-DOS Boot diskelis

Šitame straipsnyje mes papasakosime Jums kaip paruošti 3.5 colio “Boot” diskelį ir pasidalinsime labai paprastais įrankiais, kurie veikia ir ant naujesnių operacinių sistemų. Šitame “Boot” diskelio paruošimo variante mums papildomai reikės išorinio USB 3.5 colio FDD įrenginio (“floppy” diskelių skaitytuvo). Jeigu 3.5 colio FDD įrenginys vis dar yra Jūsų kompiuteryje – tiks ir jis…

Procesas yra labai paprastas ir jame yra vos keli žingsniai:

  1. Reikalingas kompiuteris su prieiga prie interneto.
  2. Prie to kompiuterio turime prijungti išorinį USB 3.5 colio FDD įrenginį.
  3. Iš žemiau pateiktų variantų pasirenkame mums aktualią “Boot” diskelio bylą, parsisiunčiame ją į kompiuterį (tai specialiai paruošta “Image Self Extractor” programėlė su visomis reikalingomis “Boot” diskelio bylomis viduje).
  4. Į USB 3.5 colio FDD įrenginį įstatome tuščią diskelį (prieš tai galime jį suformatuoti).
  5. Paleidžiame programėlę ir pradedame “Boot” diskelio įrašymo procesą.

Boot diskelių variantai (nuorodos parsisiuntimui):

Automatinės diegimo programos veikia ant daugumos Windows sistemų. Tikrinau ant Windows 98 ir ant Windows 10. Manau, kad veiks ir ant visų tarpinių variantų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *